Członkowie

Nauczyciele:

Ewa Kropiwnicka

Tłumaczenie jest moją drugą naturą. Najpierw, jeszcze w szkoleewa_kropiwnicka, tłumaczyłam kolegom i koleżankom, co nauczyciele mieli na myśli i co trzeba napisać, żeby dostać przyzwoity stopień. Potem tłumaczyłam z języka niemieckiego setki tekstów i wystąpień podczas studiów w Instytucie Lingwistyki Stosowanej UW. Zanim na dobre skończyłam ten etap, zaczęłam tłumaczyć mężowi, jak dalece nie ma racji, kiedy mówi to, co mówi. Od tego czasu do dziś z uporem godnym lepszej sprawy tłumaczę kolejnym rocznikom Rejaków, czym różni się Passiv od Aktiv albo Perfekt od Imperfektu.

_____________________________________________


Anna Wojciechowskaanna_wojciechowska

Od kilkunastu lat uczę w Reju przedmiotów klasycznych: łaciny, czasem greki, kultury śródziemnomorskiej, wiedzy o kulturze. A teraz przyszedł czas na coś nowego. „
Medialna przygoda” zaczęła się od założenia na Facebooku strony klasy klasycznej, potem strony naszego liceum, a teraz są #RejMedialni. Gdyby tylko doba miała trochę więcej godzin, byłoby więcej snu, czytania, kina, teatru, biegania i podróży…

______________________________________


Agnieszka Kraszewskagnieszka_kraszewskaa

Jestem absolwentką klasy o profilu klasycznym… w służbie czynnej. Znam Liceum Reja „z obu stron dziennika”, co pozwala mi na szczęśliwe życie w przeświadczeniu, że „rozumiem” swoich uczniów. Interesuję się historią języka polskiego, językoznawstwem (uwielbiam słowotwórstwo gniazdowe), glottodydaktyką. Z pasją redaguję książki i wstawiam brakujące przecinki w wypracowaniach. Lubię amerykańską muzykę z lat 60. i cytrynowe ptasie mleczko.

_________________________________


Uczniowie:

Agata Dąbrowskagata_dabrowskaa

Maturzystka, moim zdaniem klasy o najoryginalniejszym profilu – matematyczno-historycznym. Fotografuję szczególnie podczas podróży, odwiedzając moje ulubione małe, polskie miasteczka. Piszę zawsze w drodze. Mam wrodzone ADHD życiowe objawiające się nieumiejętnością siedzenia w miejscu. Może to właśnie dlatego w klasie maturalnej (świetny czas!) wpadłyśmy z Anią na pomysł stworzenia grupy medialnej. I tak przy wsparciu Pań Profesor i wszystkich, którzy się z czasem dołączali, powstała grupa RejMedialni, pełna energii i chęci do działania. Niech moc będzie z nami!


Stanisław Grozdew stanislaw-grozdew

Jestem maturzystą klasy klasycznej. Interesuję się historią, filmami oraz sportem (choć już nie tak bardzo jak kiedyś). W wolnym czasie robię zdjęcia lub montuję filmy, od niedawna również dla #RejMedialni. Mimo że ostatnia klasa liceum spędza mi sen z powiek, zawsze staram się utrzymywać dobry humor 😉 ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Aleksandra Izbaleksandra_izbanan

Człowiek-orkiestra: książkofil i retrofil, świeżo upieczony klasyk, kobieta o wielu pasjach, głównie artystycznych: perkusistka, wokalistka, dziergaczka, szwaczka, rysowniczka i reżyserka. Muzyka, film i teatr to moje ulubione dziedziny. Lubię rozmawiać z ludźmi i poznawać ich historie.

____________________________________________________________________________________


Anna Jarskanna_jarskaa

Lubię żelki. Czekoladę też, ale żelki bardziej. Razem z Agatą uznałyśmy w
klasie maturalnej (rychło w czas!), że trzeba coś ruszyć… No i powstał taki potworek. Głównie zajmuję się narzekaniem, że grupa „nic nie robi”, i szkalowaniem jej członków, drukowaniem plakatów, czasem ich tworzeniem czy obróbką muzyki albo znajdowaniem nowych pomysłów na działalność medialną, zawsze jednak jestem do dyspozycji i podejmę się każdego zadania (chyba że akurat wagaruję). Bez odbioru!


Aleksandra Kabałaaleksandra_kabala

Jestem zakochana w książkach autorstwa Jo Nesbø i czarnej kawie. Piszę dla portalu polski-sport.pl. Interesuję się tańcem oraz muzyką. Jestem zdeterminowana w dążeniu do postawionego celu i żadne wyzwanie nie jest mi straszne.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Beata Krzemińskabeata-krzeminska

Jestem tu, żeby razem zrobić coś dobrego! Zamieniam marzenia w rzeczywistość. W naszej drużynie skupiam swoje działania na wydarzeniach. Zaczynając od kreatywnej burzy mózgów, poprzez podział ról, kulminacyjny finał aż do sprawozdania. Uwielbiam każdy z tych elementów. Dzięki #RejMedialni mogę robić to, co kocham. Tworzę, współpracuję, inicjuję, uczę się i działam z ludźmi i dla ludzi. Razem rozwijamy zarówno naszą szkołę, społeczność jak i siebie nawzajem. Jestem pozytywną realistką. Kocham życie i chętnie dzielę się tą miłością. Staram się posmakować wszystkiego, co mnie zainteresuje. Łapię okazje i je wykorzystuję. Żyjemy w świecie możliwości. Wystarczy się odważyć. Macte Animo!


Małgorzata Lisiecka16343901_1166362496809755_1864274103_n

Jestem miłośniczką książek (szczególnie romansów, thrillerów, powieści fantasy) i zwierząt. Pisuję opowiadania i wiersze, głównie do szuflady. Praktycznie nie sposób mnie przegadać, mam magisterkę z paplania bez większego celu (ale z sensem). Dla kontrastu bywam też cicha, spokojna, na co dzień lubię trzymać się na uboczu, co nie umniejsza mojego zdeterminowania, by wcielać w życie własne pomysły ‑ uparta jak osioł.

____________________________________________________


Zofia Miecznikowska

Jestem uczennicą klasy polonistyczno-klasycznej. Interesuję się historią. Do płaczu doprowadza mnie myśl, że nigdy nie dowiem się, jak naprawdę wyglądała Safona. Lubię się uczyć języków obcych, czytać, pisać, rysować. Do dołączenia do grupy szczególnie zachęciła mnie wizja tego, jak wiele nowych rzeczy mogę się nauczyć i jak wielu ciekawych ludzi mogę poznać.


Alicja Nastałekalicja_nastalek

Moją pasją jest podróżowanie, na razie po miastach europejskich, ale w przyszłości planuję zwiedzić inne zakątki Ziemi. Interesuję się sztuką (kino, teatr) a w wolnych chwilach z przyjemnością oddaję się czytaniu książek. Moi ulubieni autorzy to Dan Brown i Agatha Christie. Od dziecka uwielbiam bajki Disneya i chyba nigdy się to nie zmieni.

___________________________________________________________________________________________________________________________


Konrad Opałkokonrad_opalko

Zainteresowań mam wiele: muzyka klasyczna (przelotny romans z klarnetem i fortepianem w pierwszym stopniu szkoły muzycznej) ­ szczególnie dodekafonia i impresjonizm, żeglarstwo (rejsy morskie), teatr (kiedyś spektakle, dziś recytacja). Jestem St. Szwoleżerem w 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich (kawaleria). Poluję, uwielbiam WKKW, Jamesa Bonda Fleminga, La sacre du printemps Strawińskiego i pewną uroczą damę. W #RejMedialnych jestem po to, by udowodnić nudziarzom, że się da. Mimo iż nie wierzę w Wielką Rejacką Rodzinę, jestem w stanie, już teraz w pierwszej klasie, poczuć niezwykłą atmosferę, tworzoną przez tych, którym się chce i którzy nie ustają w wysiłkach, aby swoją pozytywną energią zarażać innych.


Katarzyna Pacha

Chodzę do drugiej klasy o profilu matematyczno-fizycznym. Od 4 lat gram na waltorni w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej Tłuszcz. Muzyka to moja największa miłość, a mój instrument to druga połówka. Kocham też jedzenie. Nie wyobrażam sobie przerwy między lekcjami bez choćby drobnej przekąski. Jestem optymistką, więc wierzę, że spalę wszystkie nadprogramowe kalorie w trakcie wchodzenia po schodach na moją ulubioną lekcję, czyli język rosyjski.


Mateusz Pęcikiewicz

Gram na wiolonczeli i fortepianie. Interesuję się geografią i historią, w szczególności historią Titanica. W przyszłości chciałbym zostać reżyserem… A! I jeszcze jedno – chodzę do Reja 😉


Wiktoria Piątkowskawiktoria_piatkowska

Odkąd wstąpiłam w mury Naszego Liceum moją jedyną miłością stała się triada: matematyka, biologia oraz chemia. Uwielbiam wszelkie rodzaje aktywności fizycznej ‑ na co dzień biegam, pływam, gram w szkolnej drużynie koszykówki. Fotografowanie traktuję jako hobby, poza tym cały czas uczę się montować filmy. W wolnym czasie, gdy kolana grzeje mi ukochany pies, a w pokoju unosi się aromat herbaty, lubię obejrzeć dobry film bądź ulubiony serial.


Antek Rapczyński

Jestem dumnym uczniem klasy polonistyczno-klasycznej. Moje zainteresowania oscylują wokół słabych książek i słabych filmów. W dziennikarstwie pociąga mnie zdobywanie nowych doświadczeń oraz poszerzanie horyzontów. W ramach ciekawostki o sobie chętnie wspomnę o moim ulubionym przetworze, jakim jest dżem malinowy.


Wojciech Skrzypewojciech_skrzypekk

Jestem maturzystą klasy polonistyczno-klasycznej, dziennikarzem w młodzieżowym magazynie „W Ogóle”, instruktorem ZHP w funkcji drużynowego. Interesuję się muzyką, teatrem i literaturą. Lubię góry, las i dobrą kawę.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Aleksandra Szostekaleksandra_szostek

Ostatnio moje zainteresowania skupiają się na teatrze oraz filmie. Wolę Herculesa Poirot od Holmesa. Za dużo słodzę… na szczęście tylko herbatę.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Nadia Wierzbicknadia_wierzbickaa

Jestem uczennicą klasy o profilu historyczno-społecznym. Interesuję się grafiką, w wolnym czasie rysuję i robię zdjęcia aparatem analogowym. Nie lubię nowego koloru Naszej Szkoły i faktu, że za dużo czasu tracę na przeglądanie memów.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Aleksandra Wróbelaleksandra_wróbel.jpg

Interesuję się lingwistyką, kulturą azjatycką, muzyką i historią. Chęć poznawania ludzi i swoich możliwości zaprowadziła mnie w objęcia tej wspaniałej grupy.

%d blogerów lubi to: